1- Przemysław Pazura, Patryk Bareja, Psyduck, Łukasz Wągrodzki, Cezary Wiecheć, Rombel, Paweł Stankiewicz,  Grzegorz Kublik, Michał Nasiłowski, Hubert Ławecki, Rafał Sosnowski, Kamil Koć, Przemysław Urbanek

Mecz o Mistrzostwo Siedleckiej Klasy B 2016/2017

03.06.2017 (sobota), Latowicz, godz. 16:00

Olimpia Latowicz 1:5 Luks Ruda Wolińska (0:5)

Artur Sulej- 4, Przemysław Sidor- 1

więcej w rozwinięciu

Pierwsze w historii zdjęcie trenera Adriana Polaka w zapowiedzi przyniosło szczęście Luksowi, bowiem zdobyliśmy pierwsze punkty w tym roku. Od 11 meczów (razem ze sparingami) nie było choćby remisu. Nie udało się dowieźć do końca sezonu kompletu porażek. Nie łamaliśmy i wiedzieliśmy, że nasza kolej nadejdzie. Olimpia ustawiła termin spotkania dokładnie w godzinie ślubu naszego zawodnika Ireneusza Olczaka. Musieliśmy zagrać i szybko pędzić 150 km na wesele.

Wiemy, że potrafimy grać piłką na równych murawach, a ta w Latowiczu jest niczym dywan. Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia, bowiem już w 1' Przemysław Sidor po błędzie obrońców strzałem sprzed pola karnego otworzył wynik. W 8' na 2:0 podwyższył Artur Sulej po podaniu Karola Komara. Ozdobą spotkania była bramka na 3:0, gdy Sulej uderzył z ostrego kąta z okolic narożnika pola karnego bezpośrednio z rzutu wolnego. Bramka była niemal kopią strzału tego zawodnika z niedawnego pojedynku z Iskrą Kotuń. Nasz napastnik nie zwalniał tempa i w 31' zdobył gola na 4:0 - akcję rozpoczął Adrian Polak, który zagrał prostopadłą piłkę do Sidora, a ten po zamieszaniu wyłożył ją do Suleja. Po 4 minutach "Byk" dorzucił na 5:0 po asyście Adriana Pyrzaka, gdy to bramkarz źle się ustawił i nie stał w ogóle w świetle bramki. Trzeba przyznać, że golkiper gości nie był tego dnia w najwyższej dyspozycji, ale Sulej miał jeszcze strzał z woleja w słupek po ładnym dograniu Karola Komara. Do przerwy 5:0 dla nas.

W przerwie prawego obrońcę Piotra Olszewskiego zmienił Karol Niedziółka II Bolek. Trzeba przyznać, że defensywa spisała się na medal, grali oni bardzo twardo i pewnie. Popełnili tylko jeden błąd, gdy w 57' Olimpia strzeliła honorową bramkę, a chwilę wcześniej zdobywcę 4 bramek zmienił rezerwowy, który miał swoje 2 sytuacje, lecz nie udało mu się ich wykorzystać. Żółtą kartką został ukarany Karol Niedziółka. W 60' za Mariusza Szostka wszedł Tomasz Olszewski. Mecz się nieco uspokoił, widoczny był brak Suleja w ataku, przez co nieco Olimpia przejęła inicjatywę i do końca wynik nie uległ zmianie. Sędzia nie ustrzegł się błędów, ale był to chyba jego jeden z pierwszych występów, w dodatku pod okiem obserwatora.

Do piłkarzy z liczbą 60 występów dołączył Mariusz Szostek - witamy w Klubie Wybitnego Reprezentanta!